Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

27 września w bibliotece szkolnej obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa tego święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, promowanie głośnego czytania, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.

W bibliotece w tym dniu czekało na grupę przedszkolną wiele atrakcji. Nauczyciele bibliotekarze przedstawili w formie kukiełkowej bajkę J. Porazińskiej  pt. „ Szewczyk Dratewka” . Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy Szewczyka. Po przedstawieniu chętnie wzięły udział w turnieju wiedzowym oraz w zajęciach plastycznych. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

Spotkanie to zostało przeprowadzone również w ramach akcji” Czytamy z Sercem”.

Przedszkolakom i wychowawcy p. Ilonie Krzyżan serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.