Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią

Dnia 3 października 2024 roku uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy wybrali się do skansenu w Osieku nad Notecią w związku z imprezą tematyczną pod hasłem "Jesień w polu i zagrodzie". Uczestnicy wycieczki zwiedzali wiejskie chaty zapoznając się w nich z różnymi jesiennymi pracami w gospodarstwie. Mogli zobaczyć m.in.: pracę kowala. Zaznajomili się z przysmakami i potrawami ówczesnej kuchni. Degustowali ciasteczka z dyni, ziemniaki z parownika. Obserwowali m.in. proces kiszenia kapusty oraz  smażenie powideł śliwkowych. Był też czas na zakup ciekawych pamiątek. Wycieczka była żywą lekcją historii, dzięki której uczniowie zapoznali się z życiem codziennym swoich przodków. Mogli aktywnie i interesująco spędzić ze sobą czas, ucząc się jednocześnie historii przodków. Wszyscy wrócili do Mroczy zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń i emocji.