Biegane dyktando-konkurs ortograficzny dla klas trzecich

Dnia 25 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyła się II edycja bieganego dyktanda, adresowanego do uczniów klas trzecich. Pani wicedyrektor Agata Dziamecka, powitała wszystkich uczestników konkursu, życząc im powodzenia w napisaniu dyktanda. Celem konkursu było m.in. motywowanie uczniów do systematycznej pracy nad poprawnym posługiwaniem się językiem polskim, kształcenie pamięci, uwagi i logicznego myślenia. Okazało się, że nauka ortografii wcale nie musi być nudna. Wystarczyło jedynie połączyć ruch z naturalną dziecięcą radością! Uczniowie mieli za zadanie podbiegać do zawieszonego tekstu dyktanda, zapamiętać jak najwięcej słów i przenieść je na kartkę z zachowaniem ortografii oraz interpunkcji. Taka metoda powtórzenia treści ortograficznych bardzo spodobała się uczniom. Dyktando zostało „odczarowane” – nie kojarzy się już wyłącznie negatywnie. Laureatami ortograficznych zmagań zostali:  I miejsce – Zuzanna Bujewska i Bruno Podórski kl.III c , II miejsce – Izabela Mróż i Maria Nurkiewicz kl. III b, III miejsce – Liliana Książek i Jereli Pacholczyk kl. III d , IV miejsce – Lena Murawska i Filip Myjak kl. III a                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Organizatorkami tegorocznej edycji konkursu były: Katarzyna Laza – Berghleh, Anna Czarnikowska oraz Lidia Talarczyk.