Bydgoski Festiwal Pięknego Czytania

Dnia 18 kwietnia uczennica naszej szkoły Marcelina Jeszke z klasy 7a reprezentowała naszą szkołę w półfinale Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana „Wybieramy mistrzów pięknego czytania grodu nad Brdą”.

Jedenasta edycja festiwalu skierowana była do uczniów szkół podstawowych Bydgoszczy i regionu. Konkurs składał się z dwóch etapów i miał  na celu popularyzację czytelnictwa, w tym literatury polskiej i regionalnej, rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. Półfinaliści czytali fragmenty prozy:

• Ewa Karwan-Jastrzębska – „Antykwariusz”,
  • Jarosław Grzędowicz – „Pan Lodowego Ogrodu”,
  • Barbara Jendrzejewska – „Profesor”,
  • Henryk Sienkiewicz – „Quo vadis”.

Festiwal został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Pomysłodawczynią  wydarzenia była  Jolanta Roszczyk-Niwińska – bibliotekarka, podróżniczka, inicjatorka lokalnych i ogólnopolskich akcji, a także autorka.

Marcelinie dziękujemy  za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.