Ćwierćfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt

19 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 67 w Bydgoszczy odbył się  Ćwierćfinał Wojewódzki Kujawsko – Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt, w którym udział wzięli zwycięscy powiatu: sępoleńskiego – SP1 Więcbork, bydgoskiego – SP Dobrcz, nakielskiego – SP Mrocza oraz Bydgoszcz II – SP67 Bydgoszcz.

Zawody rozgrywane były systemem pucharowym. W pierwszym meczu reprezentantki SP Mrocza pokonały zespół z SP Dobrcz i zapewniły sobie awans do finału turnieju.

Ostatnie spotkanie turnieju to nieustająca walka o piłkę i punkty pomiędzy zespołami Mroczy, a Bydgoszczy. Pierwsza połowa spotkania zakończyła sie zwycięstwem koszykarek z SP Mrocza 18 : 14. W trzeciej kwarcie zawodniczki z Bydgoszczy  uzyskały znaczącą przewagę punktową i ostatecznie wygrały to spotkanie.

Uczennice z Mroczy po walce i  bardzo dobrej grze ostatecznie zajęły II miejsce w Ćwierćfinałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nadmienić należy, że zawodniczki z Bydgoszczy uczęszczają do klasy sportowej o profilu koszykarskim, grają w lidze szkolnej i wojewódzkiej , biorą udział w zgrupowaniach , a zawodniczki z Mroczy to uczennice  klas ogólnych. Tym większe brawa dla nich za zaangażowanie i  reprezentowanie szkoły

w zawodach wojewódzkich.

Skład zespołu :

Patrycja Niemczyk, Martyna Góra, Zuzanna Lasek, Wiktoria Zimnicka, Dagmara Wiśniewska, Alicja Podlaszewska, Amira Berghleh, Martyna Gapa, Maja Wegner, Kinga Kokoszewska, Julia Kokoszewska, Natalia Lasek, Ksenia Bukato. Trenerem zespołu jest Aleksandra Krawczyk.

Kolejność końcowa:

1. SP 67 Bydgoszcz