Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które od wielu lat obchodzimy 22 kwietnia.

Celem akcji jest promowanie zachowań chroniących środowisko i planetę Ziemia. W tym roku nasza szkoła świętowała bardzo hucznie i kolorowo. Barwny korowód przedszkolaków i uczniów klas 1-3 ruszył z placu przed szkołą w stronę osiedla „Jedynka”. Uczniowie klas IV-VIII zgromadzili się na mroteckim rynku. Każda klasa przygotowała transparent oraz okrzyki motywujące mieszkańców Mroczy do troski o środowisko naturalne. Oprawę muzyczną happeningu zapewniła orkiestra działająca przy MGOKiR w Mroczy, prowadzona przez Karola Koziela i Pawła Kowalskiego.
Nad naszym bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze policji, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.