Festiwal “Śpiewaj Panu” w Olszewce

14 czerwca 2019 roku w Olszewce odbył się XI Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej "Śpiewaj Panu" organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową w Olszewce im. Józefa Blechacza. Celem festiwalu było popularyzowanie piosenki religijnej, zintegrowanie dzieci i młodzieży chcących poprzez muzykę i śpiew chwalić Boga i Maryję, uwrażliwienie młodego pokolenia na wartości religijne i aktywizowanie młodych artystów. Na scenie przedstawiono czterdzieści dwie prezentacje muzyczne. 

Naszą szkołę i parafię reprezentowała Schola "Nutki Jezusa" (kl. I-VI), która wykonała utwór "Pobiegnij ze mną do Galilei" i uzyskała lll miejsce wśród występujących zespołów. Swoje talenty zaprezentowali także soliści: Joanna Pokojska (kl. VIa), która zaśpiewała piosenkę "Chciałem życiem Ci wśpiewać pieśń" i zdobyła ll miejsce oraz Jakub Wiatr (kl. Vla), który został nagrodzony wyróżnieniem za interpretację utworu "Maryja – cudne imię". 

Laureatów do występu przygotowała Pani Danuta Stankiewicz, opieką otoczył ks. Adam Rożniakowski, zaś nieocenionym wsparciem i pomocą wykazali się Rodzice dzieci biorących udział w przedsięwzięciu.