IX Bydgoski Festiwal Pięknego Czytania

W marcu uczennice klas gimnazjalnych i klasy VII SP w Mroczy (Sandra Żurek, Natalia Anioł i Amira Berghleh) wzięły udział w IX Bydgoskim Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana.

Festiwal kierowany był  nie tylko do gimnazjalistów,  ale również do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych Bydgoszczy i regionu. Uczestnicy festiwalu  rywalizowali o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą.

Konkurs miał  na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej  i regionalnej , rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. Składał  się z 2 etapów: półfinału, który odbył  się 13 marca w Zespole Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy oraz finału, który odbył  się 21 marca w Salonie Hoffman Kujawsko- Pomorskiego Centrum Kultury.

Do festiwalu przystąpiło ponad 80 osób. W gronie finalistów znalazły się uczennice naszej szkoły Sandra Żurek i Natalia Anioł.

Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IX Bydgoski Festiwal Pięknego Czytania zorganizowany został przez FUNDACJĘ BOOKCROSSING POLSKA wraz z Zespołem  Szkół Budowlanych  im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy.