„Jacek piecze placek” – spotkanie z cukiernikiem w klasach 3a i 3b

14 listopada w naszej szkole gościł pan Jacek Grabowski (z zawodu cukiernik), który zgodził się udzielić nam – czyli klasie 3a i 3b wspaniałej lekcji wypieku drożdżowych pyszności. Jednakże nadrzędnym celem jego wizyty było wsparcie organizowanego tego dnia kiermaszu słodkości dla chorej Wiktorii.

Podczas spotkania pan Jacek opowiedział też krótko o swoim życiu, o swych pasjach i wielokrotnie podkreślał, że warto bezinteresownie pomagać innym.

Mali cukiernicy, pod czujnym okiem mistrza, przygotowali dużą miskę drożdżowego ciasta. To z niego wykonane zostały: serowe warkocze, bułeczki z owocowym nadzieniem, drożdżówki z makiem, rogale z dżemem lub czekoladą (które prosto z pieca – jeszcze gorące, trafiały na stół kiermaszu i znikały z niego w błyskawicznym tempie). Później każdy uczestnik mini warsztatów samodzielnie wykonał rogale dla siebie, bądź swoich bliskich.

Na koniec spotkania dzieci wykonały piękne, pomysłowe laurki, którymi wręcz zasypały swego gościa.

Jeszcze raz dziękujemy panu Jackowi za niezapomniana lekcję życia, a niezawodnym mamom z klasy 3b – p. Paulinie Ździebko (która była główną organizatorką spotkania), p. Katarzynie Jeszke, p. Kamili Potocznej, p. Honoracie Jasińskiej za ogromne zaangażowanie.

Uczniowie klas 3a i 3b z wychowawcami – Ireną Szreder i Agnieszką Kądzielą.