Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego

Odebranie świadectwa kończącego szkołę podstawową to szczególnie ważny moment dla uczniów klas ósmych. To czas pożegnania ze szkołą, kolegami i koleżankami z klasy, nauczycielami. W tym szczególnym roku absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły inaczej niż bywało to do tej pory, we własnym gronie , z kilkoma zaproszonymi gośćmi, bez udziału rodziców, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wręczenie nagród wyróżnionym uczniom  odbyło się na tle symbolicznej dekoracji z mottem dla żegnających szkołę ósmoklasistów: „Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego”. Tego dnia tradycyjnie nastąpił moment wręczenia Nagrody Burmistrza dla uczennicy kończącej szkołę z najwyższą średnią. Otrzymała ją uczennica klasy 8b Amira Berghleh. Statuetkami nagrodzeni zostali również uczniowie wyróżniający się w czasie całej edukacji szczególnymi sportowymi osiągnięciami. Nie zabrakło oczywiście ciepłych słów pożegnania, zarówno ze strony uczniów, jak i Pani Dyrektor. Na koniec wymownie wybrzmiały słowa pani Barbary Półgęsek, która w imieniu wychowawców klas 8 zwróciła się do wychowanków z prośbą, aby pamiętali, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co każdy ma w sercu.