Pomoc dla Hospicjum

Jak co roku w okresie poprzedzającym święta Wielkanocne uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce funduszy dla Hospicjum Domowego  Fundacji „Salus Homini” w Nakle nad Notecią. 30 i 31 marca, czyli w czwartek i piątek, zuchy z Gromady Zuchowej Biedroneczki wraz z członkami Samorządu Szkolnego przeprowadzili zbiórkę pieniędzy wśród uczniów i pracowników szkoły. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 roku przed Kościołem p.w. Świętego Mikołaja w Mroczy uczniowie  wraz z opiekunkami: Mileną Wojtczak, Magdą Leks i Grażyną Paliwodą zbierali pieniądze obdarowując darczyńców  palemkami wykonanymi  przez naszych uczniów . Pomimo chłodu i silnego wiatru uczniowie  z dużym zaangażowaniem zachęcali mieszkańców Mroczy i okolic  do udziału  w tej szczytnej akcji na rzecz nakielskiego  Hospicjum Domowego. Nasi uczniowie zebrali rekordową kwotę  4048,75zł.

Opiekunowie serdecznie dziękują  wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania palemek na zbiórkę oraz uczniom, rodzicom i nauczycielom  za udział w akcji.