Projekt “Poznajemy Krajnę od A do Z”

Miło nam Państwa poinformować, iż Stowarzyszenie Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Feniks" wspólnie z  Szkołą Podstawową im. Wojska Polskiego w  Mroczy realizuje projekt pod tytułem: "Poznajemy Krajnę od A do Z". Celem głównym projektu jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego, rozbudzanie wśród uczniów tożsamości regionalnej, artystycznej i sportowej. W projekcie uczestniczą uczniowie klas I-VIII (około 600 uczniów). Przedsięwzięcie realizowane będzie do listopada 2024r i obejmuje następujące działania: prelekcje dla wszystkich uczniów o regionie Krajna, warsztaty artystyczne z malowania wzorów krajeńskich, tworzenie plakatów promujących krajeńskich sportowców,  Ponadto zorganizujemy dwa konkursy o charakterze gminnym oraz Powiatowy Turniej Wiedzy o Krajnie dla uczniów szkół z gminy Mrocza oraz gminy Nakło nad Notecią. Zadanie dofinansowane jest przez Powiat Nakielski w ramach otwartych konkursów ofert nr 1-6/2024.