Smacznie, zdrowo i kolorowo, czyli ,,Śniadanie Daje Moc”

Śniadanie to najważniejszy posiłek każdego dnia. Nie powinniśmy o nim zapominać, gdyż daje siłę na cały poranek i południe. Dzięki niemu dzieci mają więcej chęci do działania, energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się podczas lekcji. Poranny posiłek powinien zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dlatego musi być urozmaicony i składać się z różnych produktów. Osoby, które regularnie jadają śniadania rzadziej chorują, są bardziej odporne na stres. Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień.

W dniu 09 listopada 2020 r. w ramach programu ,, Śniadanie Daje Moc” dzieci z grupy przedszkolnej ,,Biedroneczki” wspólnie z p. A.Czarnikowską i p. Dorotą Szurik obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania.

Biedroneczki starały się, aby jedzenie nie tylko było smaczne, ale również ładnie wyglądało, apetycznie chrupało i smakowicie pachniało. Po skończonej pracy i uporządkowaniu stoliczków z wielkim apetytem wszystkie dzieci zjadły przygotowane własnoręcznie „smakołyki” podczas wspólnego śniadania w klasie.

Dla Biedroneczek była to ciekawa forma zajęć praktycznych, dzięki której nauczyły się, jak w łatwy i przyjemny sposób przygotować pyszne i zdrowe śniadanko. Dzieci poznały wartości odżywcze owoców, warzyw i innych produktów . Przyswoiły sobie i utrwaliły nawyki zdrowego żywienia, dbania o higienę osobistą. Uczyły się kulturalnych zachowań przy stole.

To był dla wszystkich wyjątkowy i niezapomniany dzień pełen wrażeń.