Śniadanie daje moc w klasie 2d

8 listopada uczniowie klasy 2d dołączyli do prozdrowotnej akcji „Śniadanie Daje Moc”, której ideą jest promowanie zdrowego odżywiania się.

Najpierw w zespołach uczniowie wykonali plakaty promujące zdrowe odżywianie, a następnie po dokładnym umyciu rąk, z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpili do pracy – samodzielnego przygotowania zdrowych kanapek. Mali kucharze stworzyli małe arcydzieła – niezwykle, pomysłowe i smakowite  dania.

Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Była to także okazja do integracji zespołu klasowego oraz lekcja kulturalnego i higienicznego spożywania posiłków. Oczywiście wszyscy otrzymali certyfikaty stwierdzające  doskonałą znajomość zasad zdrowego żywienia.

Było pysznie!