Solidarni z Ukrainą

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy oraz Technikum Mundurowego BZDZ w Bydgoszczy, w związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie, wyrażają solidarność z narodem objętym wojną i biorą czynny udział w akcjach mających na celu niesienie pomocy zaatakowanemu sąsiedzkiemu narodowi ukraińskiemu.

Młodzież wraz z opiekunami zorganizowała tygodniową zbiórkę darów.

Zebrano, posegregowano, zapakowano i przekazano do sztabu organizacji zarządzającej akcją pomocową Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku 43 kartony, w których zgromadzono środki czystości, artykuły spożywcze dla dzieci oraz środki medyczne.

Zebrane produkty pojechały bezpośrednio na linię frontu do Lwowa.

Patronat nad akcją objęły Samorząd Uczniowski SP w Mroczy oraz Samorząd Uczniowski TM w Mroczy wraz z opiekunkami panią Katarzyną Tomasz, Anną Kądziela- Sieg i Mileną Wegner.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie 🙂