Śpiewamy dla Niepodległej

Apel z okazji Święta Niepodległości dla klas I – III odbył się 10 listopada,  zaprezentowany przez uczniów klasy 3 a w montażu słowno – muzyczno-wizualnym. Podczas apelu uczniowie i nauczyciele zostali zabrani w niezwykłą podróż w czasie. Począwszy od najważniejszych wydarzeń kiedy Polska jako wolne państwo przestało istnieć na mapach Europy i Świata, poprzez dzieje  narodu polskiego w okresie zaborów, aż do odzyskania wolności. To jednak nie był koniec. Podróż zakończyła się w naszej Małej Ojczyźnie – Mroczy w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego, ponieważ 11 listopada – Święto Niepodległości to nie tylko święto lecz historia, na której buduje się teraźniejszość i przyszłość. Mali patrioci stworzyli podniosły i patriotyczny nastrój, tak aby uczestnicy przeżyli wzruszenie i radość.

Program przygotowała Barbara Tadych, dekorację Katarzyna Najdowska