Sukces Marceliny Jeszke

Dnia 20 kwietnia 2022r. w bibliotece szkolnej odbył się  SZKOLNY FESTIWAL CZYTANIA. Mistrzem Czytania została   Marcelina Jeszke z klasy 6a, która reprezentowała naszą szkołę w Bydgoskim Festiwalu Pięknego Czytania.  Była to już dziesiąta edycja festiwalu.Konkurs skierowany był do uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych.

Zmagania młodych ludzi odbywały  się w dniach 26-27 kwietnia  w Bydgoszczy. W półfinale uczestnicy czytali jeden z czterech obowiązujących fragmentów prozy. Finaliści mieli za zadanie przeczytać dwa fragmenty utworów: indywidualnie wybrany fragment prozy pisarza polskiego oraz wylosowany fragment tekstu przygotowany przez organizatora (każdy finalista miał cztery minuty by zapoznać się z tekstem i zastanowić się nad jego interpretacją).

Po zakwalifikowaniu się do finału Marcelina wykazała się dużą umiejętnością pięknego czytania i  zdobyła tytuł Vicemistrza Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana.

Marcelinie  dziękujemy za piękne czytanie, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.