Turniej mini koszykówki

7 listopada w Szkole Podstawnej nr 1 w Szubinie odbył się turniej mini koszykówki dziewcząt klas piątych z okazji 100 – lecia NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

Wzięły w nim udział następujące zespoły: Szkoła Podstawowa w  Więcborku, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy i Szkoła Podstawowa nr 1 Szubin.

Pierwszy mecz  rozegrały zawodniczki SP Szubin z zespołem SP Mrocza. Obydwie drużyny zaprezentowały, wyrównany poziom i zaciekle walczyły o zwycięstwo. Pierwsza połowa meczu skończyła się przewagą zawodniczek z Szubina 14 : 10 . W efekcie mecz wygrały koszykarki z Szubina 32 : 21.

Po przerwie zespół SP Mrocza rozegrał drugi mecz z SP Więcbork.  W drugiej połowie czwartej kwarty zawodniczki z  Mroczy  uzyskały znaczną przewagę na boisku. Na 2 minuty przed końcem meczu prowadziły 20:18. Ostatnia  minuta spotkania była bardzo dramatyczna. Koszykarki z Mroczy zaciekle walczyły w ataku i w obronie realizując założenia taktyczne trenera. Obydwie drużyny do ostatnich sekund ambitnie walczyły o każdą piłkę na boisku.

Zespół z Mroczy wygrał drugi mecz  wynikiem 22 : 20 i zajął 2 miejsce w turnieju. W tym spotkaniu na podkreślenie zasługuje dobra gra w obronie całego zespołu oraz współpraca między zawodniczkami.

Najbardziej skuteczną koszykarką była Weronika Pokojska – 14 punktów i Matylda Pokrzywka – 12 punktów

Najlepszym obrońcą została Dominika Nowak.

Skład zespołu SP Mrocza:

Maja Szulc, Rozalia Lasek, Amelia Chmiel, Zuzanna Wróblewska, Marysia Okoniewska, Weronika Pokojska, Emilia Stefaniak, Kinga Murawiec, Zuzanna Kriese, Małgorzata Pawlikowska, Lena Kalemba, Oliwia Błaży, Matylda Pokrzywka, Dominika Nowak, Małgorzata Pokojska.

Trenerem zespołu jest Aleksandra Krawczyk.