Warsztaty ekologiczne z zakresu bioróżnorodności

24 listopada uczniowie klas VI wyjechali do Bydgoszczy, uczestniczyli w warsztatach ekologicznych z zakresu bioróżnorodności organizowanych przez Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku. Po śniadaniu, pod czujnym okiem pana Karola, uczniowie poznali zagadnienia związane z terminem bioróżnorodności, dowiedzieli się, jak w okolicy Nakła nad Notecią chroni się płazy, uczyli się rozpoznawać głosy żab i ropuch, a także w zabawny sposób naśladowali ich ruchy. Po przerwie i słodkim poczęstunku pan Karol stworzył młodzieży chwilę relaksu na kwietnej łące, w towarzystwie zapachów ziół. Uczniowie mieli możliwość stworzenia bomb kwiatowych, które na wiosnę wykorzystają do założenia klombu kwietnego przy szkole. W ostatnim bloku zajęć, po sytym obiedzie, uczniowie zapoznali się z podstawowymi gatunkami ptaków drapieżnych oraz zagrożeniami, jakie spotykają je ze strony człowieka. Młodzież powróciła zadowolona, w dobrym humorze i z nową wiedzą. Dziękujemy bardzo za ciekawą prelekcję, gry i zabawy.