Wiadomości ze szkolnej biblioteki

Oto kilka najważniejszych działań promujących książkę i czytelnictwo z I półrocza:

Turniej Recytatorski – odbył się w bibliotece 10 października i był skierowany do uczniów klas IV-VIII. Laureaci konkursu, którzy reprezentowali naszą szkołę w TURNIEJU SŁOWA "DZIECI MAJĄ GŁOS "w Nakielskim Ośrodku Kultury to:

• Oliwia Anioł – kl.7c
  • Marcelina Jeszke – kl.7a
  • Lena Jóźwiak – kl. 4a
  • Maja Jóźwiak – kl. 8 a
  • Lena Leks – kl.4a

Jury w konkursie  przyznało także wyróżnienia :

• Nadia Nowak – kl.4a
  • Marcel Splitt – kl.4a
  • Martyna Najdowska – kl.6a
  • Natalia Nagórska – kl. 6a
  • Cyprian Hamowski – kl. 6a
  • Klaudia Klóska – kl.7c

Turniej Recytatorski dla klas I – III – w wyniku przeprowadzonego konkursu recytatorskiego wyłoniono uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę podczas powiatowego turnieju recytatorskiego "DZIECI MAJĄ GŁOS". Konkurs odbył się w NOK w Nakle.

Byli to:

• Alicja Gondek
  • Apolonia Leks
  • Maja Koszewa
  • Filip Biliński
  • Izabela Mróz

Wszyscy recytatorzy zachwycili jury w śmiałych, zabawnych, refleksyjnych interpretacjach klasyki jak i współczesnych tekstów poetyckich. Uczniowie  musieli  zmierzyć się z tremą oraz konkurencją rówieśniczą.

Warsztaty recytatorskie – dla laureatów Turnieju Recytatorskiego. Celem warsztatów było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno literatury i poezji, praca nad koncentracją i pamięcią , umiejętność zaprezentowania się podczas publicznego wystąpienia

Przyłapani na czytaniu – konkurs fotograficzny skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Tematem ocenianych fotografii było  czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana" na czytaniu.

Oto zwycięzcy:

I miejsce – Melisa Domżalska kl.Ia

II miejsce – Amelka Klimek kl. IIIb

III miejsce – Igor Wiśniewski kl. IId

Szkolny konkurs o przysłowiach – konkurs skierowany był do uczniów klas VI- VIII, miał charakter indywidualny.

Oto wyniki:

I miejsce – Nicola Sosnowska kl. VIIb

II miejsce – Anna Sampławska kl. VIIId

III miejsce – Michał Mróz kl. VIb

Wszystkim uczestnikom konkursów raz jeszcze dziękujemy. Wręczenia nagród będzie miało miejsce w dniu zakończenia roku szkolnego .

A obecnie za nami już "Walentynki w szkolnej bibliotece" .- 14 lutego oprócz ciekawych informacji przedstawionych w postaci gazetek  w bibliotece pojawiło się miejce, gdzie każdy czytelnik mógł poczęstować się słodką niespodzianką, do której dołączony został cytat o miłości. Czytelnikom akcja ta bardzo się spodobała

Do zobaczenia w bibliotece:)