Wielka Mapa Polski

W tym roku szkolnym KLASA 2d realizowała PROJEKT EDUKACYJNY pod hasłem WIELKA MAPA POLSKI.

Miał on na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami i wpisywał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy 2d wysyłali pocztówki do różnych szkół w całej Polsce, opisując krótko ciekawe miejsca w naszej gminie. Sami również otrzymywali sporo widokówek i listów, które przypinali do dużej mapy Polski, wiszącej w holu szkoły.

Projekt  miał walor edukacyjny, ponieważ dzieci uczyły się poprawnie adresować i pisać listy oraz pocztówki, ale nade wszystko mogły poznać mnóstwo, ciekawych  zakątków naszego  kraju, widzianych oczami ich rówieśników.

Przy okazji zapoznały się ze  specjalnie przygotowanymi materiałami edukacyjnymi prezentującymi stolice wszystkich województw w Polsce. Były  filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki.

Klasa 2d zaprosiła do współpracy w realizacji projektu wszystkie klasy 1 – 3.

BARDZO DZIĘKUJEMY WYCHOWAWCOM I WSZYSTKIM UCZNIOM  ZA PRZYŁĄCZNIE SIĘ DO NAS.

Projekt koordynowany i realizowany był przez wychowawcę klasy 2d przy współpracy WSiP w Warszawie.