Wycieczka do tartaku

16 czerwca uczniowie klasy 2d pod opieką Agnieszki Kądzieli oraz mam – pani Sylwii Pauty i pani Katarzyny Gondek wyruszyli na pieszą wycieczkę do tartaku „Timber” w Mroczy. Czekało tam na nich wiele atrakcji, które przygotowali państwo Patrycja i Patrick Michalscy – obecni właściciele tartaku.

Najpierw pani Patrycja opowiedziała o historiitartaku, przypomniała rodzaje lasów i gatunki drzew. Później, dzięki różnorodnym urządzeniom, o których bardzo ciekawie opowiadał niespodziewany gość – dziadek jednej z uczennic – pan Jerzy Nawrocki, oglądaliśmy poszczególne etapy obróbki drewna. Najpierw obserwowaliśmy cięcie drewna, następnie poznaliśmy mniejsze (ale równie hałaśliwe) urządzenia służące do jego obróbki. Kiedy zbliżała się pora drugiego śniadania, okazało się, że będziemy musieli sami wykonać stoły i ławki. Pracowaliśmy w dwóch zespołach. Ależ to było wyzwanie, a zarazem wspaniała lekcja matematyki i techniki. Odmierzanie długości, odcinanie, skręcanie … i w końcu ku naszej radości mogliśmy w cieniu drzew zjeść drugie śniadanie. Po śniadaniu był test wiedzy o tartaku, drzewach, drewnie. Każdy, kto go zaliczył otrzymał dyplom „Małego przyrodnika”.

Na sam koniec dostaliśmy jeszcze prezent od pani Patrycji – duży worek drewnianych klocków. Wycieczka była naprawdę super:)

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć taką wspaniałą przygodę.