W czwartek 18 maja w Hali Widowiskowo – sportowej w Mroczy odbył się XX Turniej Ziemi Krajeńskiej w koszykówce dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza

W rozgrywkach wzięły udział następujące zespoły: UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz, KS Basketball 25 Bydgoszcz oraz SP/LUKS „Feniks” Mrocza. Głównym sędzią turnieju był Pan Lucjan Matia z Kujawsko – Pomorskiego Związku Koszykówki w Bydgoszczy.

Po zakończeniu rozgrywek Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik wraz z Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy – Agnieszką Klebs wręczył puchary oraz medale wszystkim zawodniczkom. Ze strony Włodarza nie zabrakło również podziękowań za uczestnictwo, przygotowanie zespołów do turnieju oraz za zorganizowanie imprezy sportowej.

Organizatorem turnieju był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Feniks” Mrocza, przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Wojska Polskiego w Mroczy oraz Urzędem Miasta i Gminy w Mroczy.

Ostateczna kolejność przedstawia się następująco:

1. KS Basketball 25 Bydgoszcz
2. UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz
3. SP/LUKS „Feniks” Mrocza

Skład drużyny LUKS "Feniks" Mrocza: Lena Jóźwiak, Amelia Kajzer, Maja Skórcz, Malwina Maik, Nicola Klikowska – Jedlińska, Zofia Winiecka, Natalia Majewska, Aleksandra Tonderys, Lena Dryla, Lena Bukato, Martyna Smagagowska, Amelia Szczepaniak, Blanca Nawrocka.