Jestem Polakiem i Europejczykiem

W poniedziałek 29 kwietnia odbyły się w naszej szkole apele z okazji obchodów świąt majowych. Uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami przygotowali akademię związaną z historią naszej ojczyzny oraz rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.  Oprócz przypomnienia genezy i historii zbliżających się świąt oraz refleksji nad naszą krwawą i smutną przeszłością nie zabrakło przypomnienia chwil wyniosłych i radości, którą najlepiej wyrażały pieśni patriotyczne śpiewane przez chór szkolny. „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Pamiętajmy słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego, pielęgnujemy pamięć o historii naszego kraju i dbajmy o naszą tożsamość narodową.