Światowy Dzień Pszczół

W związku ze Światowym  Dniem Pszczół, który został wprowadzony przez ONZ i przypada na  20 maja , 21 maja br. uczniowie klasy IV c, dzięki uprzejmości Państwa Janiny i Pawła Biskupiak, uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach edukacyjnych, dotyczących świata pszczół, ich zwyczajów, pracy, produktów pszczelich, ale również pracy pszczelarzy i roli tych pracowitych owadów dla środowiska przyrodniczego i życia ludzi. Uczniowie mieli okazję poznać sprzęt i narzędzia, którymi posługują się pszczelarze oraz zobaczyć i przymierzyć  strój ochronny. Dodatkowymi atrakcjami była degustacja przepysznych,  różnych gatunków miodu ze smakowitymi wafelkami, własnoręczne wykonanie świec woskowych, a na koniec rozwiązywanie specjalnie przygotowanych  dotyczących tematu zajęć.

Atmosfera podczas spotkania była fantastyczna, a prowadzący z ogromnym oddaniem, zaangażowaniem i poświęceniem prowadzili  dla nas zajęcia.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za poświęcony nam czas, za wszelkie informacje, które nam przekazano oraz za wszelkie miodowe słodkości.

Jeszcze raz dziękujemy!

Uczniowie klasy IV c z wychowawczynią – Justyną Piotrowska-Tojza