Jak nie czytam, jak czytam

Uczniowie naszej szkoły 7 czerwca  wzięli udział w ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam!"

Zgromadzeni w holu czytelnicy wsłuchali się w epistolarny dialog, który poprowadzili, w imieniu polskiej noblistki, wybitnej poetki  Wisławy Szymborskiej i jej wieloletniego partnera, Kornela Filipowicza, goście honorowi – pani dyrektor SP w Mroczy Agnieszka Klebs oraz pan Marcin Klebs, przedstawiciel  Rady Miasta i Gminy w Mroczy oraz nauczyciel SP w Mroczy. Zgromadzeni zapoznali się z ideą akcji, która ma na celu promowanie czytelnictwa, wysłuchali krótkiej historii o miłości łączącej wiele lat pisarzy, którym poświęcono wydarzenie, obejrzeli adaptację animowaną wiersza Wisławy Szymborskiej  "Mała dziewczynka ściąga obrus" oraz opowieści o ulubionej literaturze i anegdot z życia zaproszonych do czytania gości. Uczniowie z radością zaprezentowali ulubione książki, które w tym dniu stały się ich szkolnym towarzyszem.  Świętowanie zostało uwiecznione wspólną fotografią czytelniczej  społeczności z klas 4-8.

Akcję w Mroczy przeprowadziły nauczycielki bibliotekarki, Beata Orzechowska oraz Justyna Misterkiewicz.