Apel o zdrowym jedzeniu

4 kwietnia 2019r. odbył się apel pt. "Zdrowe odżywianie'' przygotowany przez uczniów klasy 3c i 3d pod kierunkiem pani Ilony Krzyżan i Barbary Świętoń. Apel miał na celu popularyzację oraz promocję wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Jest wysoce prawdopodobne, że pozwolą one uniknąć problemów ze zdrowiem w przyszłości. Prowadząc zdrowy styl życia, szczególnie od najmłodszych lat, możemy ograniczyć wystąpienie wielu chorób, w tym nadwagi.

"Każdy z nas ma swoje marzenia: jeden chciałby być sławnym, inny bogatym, ktoś marzy o odległych egzotycznych krajach, ale z pewnością wszyscy chcieliby być zdrowymi i sprawnymi przez całe życie. Jednak, żeby to osiągnąć, należy zażywać ruchu, dbać o kondycję fizyczna i psychiczną oraz stosować się do zasad prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat''.