Jesteśmy wicemistrzami województwa w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt

4 czerwca na stadionie  Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Barcinie odbył się Finał Wojewódzki Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt  rocznika 2008 szkół podstawowych. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy i Ośrodek Sportu i Rekreacji  Barcin.

W skład trójboju wchodzą : bieg na 60 m, skok w dal , rzut piłeczką palantową. Uzyskany wynik w każdej konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe. Na wynik końcowy zespołu składa się 4 najlepszych rezultatów zawodniczek.  Powiat nakielski reprezentował zespół dziewcząt z naszej szkoły, który na szczeblu powiatowym zajął 1 miejsce. Łącznie wystartowało 204 uczniów z 34 szkół podstawowych z województwa kujawsko – pomorskiego.

Nasze uczennice okazały się bezkonkurencyjne w biegu na 60 m i wygrały tą konkurencje. W dwóch pozostałych poprawiły swoje wyniki. Wszyscy w napięciu czekaliśmy na ogłoszenie wyników zawodów. W trakcie ogłoszenia kolejności zajętych miejsc dowiedzieliśmy się, że nasza reprezentacja zdobyła 579 punktów i zajęła 2 miejsce w Finale Wojewódzkim w Trójboju Lekkoatletycznym. Jest to wielki sukces uczennic, bo po raz drugi w historii Szkoły Podstawowej zdobyły tytuł wicemistrza województwa kujawsko – pomorskiego w trójboju lekkoatletycznym.

Indywidualnie najwyższy wynik z naszego zespółu w zawodach uzyskała Julia Szczepaniak,  która została sklasyfikowana na 4 miejscu w Trójboju Lekkoatletycznym w województwie kujawsko – pomorskim.

Na zakończenie zawodów wystąpił prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego pani Małgorzata Szopińska, która udekorowała pierwsze 3 zespoły medalami i wręczyła im pamiątkowe dyplomy .