Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

W związku z obchodami stulecia urodzin św. Jana Pawła II biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania pt. "św. Jan Paweł II – Nasz Papież". Konkurs odbył sie 25 lutego a wzięło w nim udział 27 uczniów z klas od IV do VIII.

Uczestnicy konkursu zostali ocenieni w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI i klasy VII-VII. Uczniowie zobowiązani zostali do przygotowania fragmentu dowolnej książki poświęconej św. Janowi Pawłowi II.

Jury oceniając brało pod uwagę: interpretację wybranego tekstu, dykcję i prawidłową emisję głosu, wrażliwość na piękno słowa mówionego.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii wiekowej klas IV-VI:

Laila Jasińska kl. IVb

Karolina Gapa kl. Vb

Martyna Barnaś kl. Vc

w kategorii wiekowej klas VII – VIII:

Amira Berghleh kl. VIIIc

Aleksander Leks kl. VIIc

Matylda Pokrzywka  kl. VIIc

Laureaci konkursu reprezentować będą naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, który odbędzie się 5 marca w NOK w Nakle.

W szkolnym Konkursie Pięknego Czytania Jury przyznało dwa wyróżnienia dla:

Jagody Belter kl. Vb

Marceliny Jeszke kl. IVa