Sukces Mateusza Banacha ucznia klasy 1a w Gminnym Konkursie ” Chrońmy powietrze wokół nas”

W dniu 20 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom oraz wyróżnionym w konkursie „Chrońmy powietrze wokół nas”. Nagrody wręczała Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska – Zawieja oraz Kierownik Referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska – Waldemar Chudzik. Celem konkursu było:zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem jakości powietrza, wzrost poziomu wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza oraz działań podejmowanych na rzecz zmniejszenia tych zanieczyszczeń, podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w zakresie wpływu jakości powietrza na zdrowie człowieka i środowisko, kształtowanie świadomej i odpowiedzialnej postawy wobec środowiska, pobudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży.

W kategorii dzieci w wieku szkolnym klas I – III najlepszy z naszej szkoły okazał się Mateusz Banach – uczeń klasy 1a, zajmując II miejsce za wykonanie pracy pt: „Daj ziemi zdrowy oddech”

Wyróżnienie zaś otrzymał: Kacper Pazderski – uczeń klasy 3 za pracę pt: „Płuca ziemi”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!