Turniej o Puchar Dyrektora

6 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Mroczy zorganizowano turniej mini koszykówki dziewcząt klas V o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego. Do zawodów przystąpiły 4 szkoły.

Mecze rozgrywane były systemem pucharowym. Pojedynczy mecz podzielony był łącznie na 4 kwarty, każda po 10 min. Po rozlosowaniu par i rozegraniu pierwszych spotkań, zwycięzcy zagrali w finale, natomiast na pokonanych czekał mecz o trzecie miejsce. W pierwszym swoim spotkaniu mrotecki zespół zmierzył się z drużyną z Więcborka. Młode mroczanki ten mecz mogą zaliczyć do wybitnie udanych, ponieważ rozgromiły swoje rywalki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 56:16 na korzyść gospodyń. W drugim meczu pomiędzy drużynami z Bydgoszczy i Szubina również obyło się bez niespodzianek i do finału awansowały bydgoszczanki.

Mecz finałowy był bardzo emocjonujący, a wszystkie zawodniczki dały z siebie wszystko. Nie brakowało ostrych zagrań, po których niektóre koszykarki odniosły drobne kontuzje. Mimo walki do samego końca i godnego podziwu zapału, ekipa z Mroczy musiała tego dnia uznać wyższość bydgoszczanek, z którymi ostatecznie przegrały wynikiem 19:36.

Skład drużyny SP Mrocza: Agata Kulska, Weronika Pokojska, Emilia Stefaniak, Zuzanna Kriese, Dominika Nowak, Matylda Pokrzywka, Joanna Pokojska, Zuzanna Wrzeszcz Julia Kaldowska, Lena Kalemba, Julia Szczepaniak, Zuzanna Gondek, Oliwia Gruda, Kinga Murawiec oraz Oliwia Blazy. Trenerem zespołu jest Aleksandra Krawczyk

Po zakończeniu zmagań w turnieju, drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Wybrano również najlepsze zawodniczki, którymi zostały: Sandra Orzechowska (Bydgoszcz) Weronika Pokojska (Mrocza) oraz Alicja Domagała (Szubin).

Klasyfikacja końcowa turnieju prezentuje się następująco:

1. SP 65 / Basket 25 Bydgoszcz Sandra Orzechowska

2. SP Mrocza Mrocza Weronika Pokojska

3. SP 1 Szubin Alicja Domagała

4. SP 1 Więcbork

Na koniec wszystkie drużyny ustawiły się do wspólnego zdjęcia oraz zademonstrowały swoje sportowe okrzyki. Organizatorzy turnieju dziękują za wsparcie ze strony LUKS Feniks Mrocza oraz pracownikowi MGOKiR Pawłowi Kowalskiemu za pomoc w organizacji turnieju.