WYCIECZKA klasy 2b do ZAUROLANDII w Rogowie

20 września 2021r. klasa 2b odwiedziła  Park Edukacyjno – Rozrywkowy  "ZAUROLANDIA" w ROGOWIE, znajdujący się nad brzegiem Jeziora Rogowskiego.

Wszyscy uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali  blisko osiemdziesiąt dinozaurów  naturalnej wielkości. Podczas dwukilometrowego spaceru wzdłuż brzegów jeziora można było poznać czasy, w których żyły i ich historię.

Ciekawostką była też wizyta edukacyjna w Muzeum Paleontologicznym na wystawie skamieniałości z różnych epok geologicznych.

Klasa 2b z wielkim zaangażowaniem również wzięła udział w warsztatach edukacyjnych pod hasłem "Teraz TY jesteś  paleontologiem". Pracując w bryle kredowo – gipsowej uczniowie wydobywali ukryte "skarby"…, którymi okazały się figurki dinozaurów i muszle. To się nazywa DOBRA ZABAWA!

Były też gry i zabawy na placach zabaw, no i oczywiście ciekawe pamiątki…