Zimowy Konkurs Literacki

"Wigilia to najpiękniejszy rodzinny wieczór w roku, zima – miliony słów zachwytu, ale są też problemy…"

Rozstrzygnięty został Zimowy Konkurs Literacki Planety Szkoła Mrocza. Uczestnicy – uczniowie naszej szkoły – zaprezentowali swoje opowiadania i  wiersze związane z zimą oraz Bożym Narodzeniem. Zasiadający w jury nauczyciele języka polskiego oceniali atrakcyjność treści, przesłanie, kompozycję, język prac.
Laureaci:

1. Helena Radziejewska
  2. Nicola Sosnowska
  3. ex aequo: Marcelina Jeszke i Martyna Najdowska

Wszystkie prace finalistów zostały opublikowane na stronie  www.planetaszkolamrocza.cba.pl

Trwają kolejne konkursy. Zapraszamy!

Konkurs Literacki – temat związany z życiem dzieci i młodzieży lub o charakterze fantastycznym.

1. W maju jury Planety wybierze najciekawsze publikacje zamieszczone na łamach Planety i nagrodzi autorów.
  2. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów SP w Mroczy.
  3. Pojęcie publikacja oznacza dowolny własny tekst o charakterze prasowym lub literackim,np: reportaż, esej, opowiadanie, wiersz.
  4. Jury nie ogranicza tematyki oraz objętości publikacji.
  5. Kryteria oceny: atrakcyjność treści, waga przesłania, konstrukcja i język publikacji.
  6. Ostateczny termin nadsyłania utworów: 20 maja 2022 r.

Literacki Konkurs Regionalny

1. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów SP w Mroczy.
  2. Należy nadesłać własny tekst związany z historią lub współczesnością naszego regionu.
  3. Pojęcie tekst oznacza opowiadanie, wiersz lub esej.
  4. Jury nie ogranicza tematyki oraz objętości publikacji.
  6. Ostateczny termin nadsyłania tekstów: 20 maja 2022 r.