Nicola Sosnowska Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Nicola Sosnowska, uczennica klasy VIII b naszej szkoły  uzyskała tytuł Laureatki Konkursu Przedmiotowego    z Języka Polskiego, organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

To największy sukces, jaki może osiągnąć uczeń szkoły podstawowej w konkursach przedmiotowych. Dzięki temu zaszczytnemu tytułowi Nicola nie będzie zdawała egzaminu końcowego z języka polskiego. Otrzyma specjalne zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata konkursu i przysługuje jej 100% punktów z języka polskiego na egzaminie.

Aby to osiągnąć, musiała wziąć udział w trzech etapach konkursu –  szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Etap wojewódzki odbył się 23.03.2023 r. we Włocławku.

Nicola jest jedyną uczennicą z powiatu nakielskiego, której udało się uzyskać tak wysoki wynik. Do konkursu przygotowywała ją Dagmara Rosińska –  nauczycielka języka polskiego.